Dlaczego warto stosować alarmy bezprzewodowe

To poważne argumenty: są skuteczne, mobilne i możesz je samodzielnie zainstalować.

Alarmy bezprzewodowe są tak samo skuteczne jak tradycyjne alarmy przewodowe. Praktycznie wszystkie komponenty potrzebne do właściwego zabezpieczenia domu lub biura dostępne są obecnie w wersjach bezprzewodowych. Należą do nich czujki ruchu, czujki magnetyczne przeznaczone do zabezpieczania okien i drzwi, czujki zalania wodą, czujki dymu i ciepła, sygnalizatory. Ich montaż nie wymaga układania żadnych przewodów.

Ilość okablowania w systemie alarmowym jest naprawdę minimalna – niewspółmiernie mała w porównaniu do alarmów przewodowych. Bezprzewodowa komunikacja pomiędzy komponentami systemu jest pewna i bezpieczna a próby jej zakłócania są wykrywane i sygnalizowane.

Stosowane w urządzeniach bezprzewodowych baterie wymienia się nie częściej niż raz w roku (takie są wymagania stawiane tym urządzeniom) a wiele nowoczesnych urządzeń wymaga wymiany baterii nie częściej niż raz na kilka lat. Znam urządzenia, w których baterie wymienia się raz na 8 lat.

Alarmy bezprzewodowe możesz szybko zainstalować w wyremontowanych, wykończonych i urządzonych wnętrzach. Nie ma potrzeby rycia ścian lub układania na ich powierzchni nieestetycznych listew kablowych. Twoje ściany pozostaną nienaruszone. Nie trzeba odkładać instalacji alarmu do najbliższego remontu. Montaż jest szybki, łatwy i przyjemny. Zainstalowany system zawsze wygląda estetycznie.

Elementy systemu z łatwością przeniesiesz w inne miejsca Twojego domu, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba. Bezprzewodowy system alarmowy ułatwi zmianę aranżacji pomieszczeń lub ich przeznaczenia.

Alarm bezprzewodowy szybko i bez zbędnych wydatków zainstalujesz w wynajmowanym domu lub mieszkaniu. Jeżeli zdecydujesz się na zmianę miejsca zamieszkania, to alarm bezprzewodowy zabierzesz ze sobą. Podobnych zastosowań, w których z racji „mobilności”, alarmy bezprzewodowe mają przewagę nad alarmami przewodowymi jest wiele.

Alarm bezprzewodowy możesz zainstalować samodzielnie. To jest naprawdę proste i to jest ogromną zaletą alarmów bezprzewodowych. Oszczędzasz pieniądze i czas. Tylko ty znasz tajemnice swojego systemu alarmowego takie jak hasła, typy urządzeń, ich ilość i lokalizacje, oraz zaprogramowany sposób działania całej instalacji. A to jest bardzo ważne!